6 būdai, kaip apsaugoti mišką nuo gaisro

2016-06-17 3 min. skaitymo 6 būdai, kaip apsaugoti mišką nuo gaisro

Kiekvienas pavasaris į gamtą atneša atgimimą - iš naujo sprogsta medžių lapai, iš pietų peržiemoję grįžta paukščiai. Vis dažniau norisi išlįsti į lauką ir gėrėtis bundančia gamta. Deja, ne visiems pavasaris bei vasara yra džiaugsmo pilni metų laikai. Šylantys orai miškininkams primena, jog ateina metas pasirūpinti savo miškais ir jų priešgaisrine sauga. Tai ypač svarbu, jeigu miškai pritaikyti lankytojams. Be to, gaisrų tikimybė didėja, jeigu šiltuoju metų sezonu ženkliai sumažėja kritulių kiekis ir miškai išsausėja. Vis dėlto, ką galima padaryti, jog gaisrų miškuose būtų išvengta?

  1. Miškų savininkai privalo pasirūpinti, kad pagal priešgaisrinės apsaugos taisykles miškuose būtų įrengtos mineralizuotos juostos. Tai juostos, skiriančios miškų plotus ir gaisro atveju neleidžiančios ugniai plisti toliau. Šias juostas iš naujo reikėtų suarti kasmet, geriausia pavasarį, kada žemė jau būna sušilusi ir galima išjudinti per visus metus susikaupusius lapus, spyglius ir kitas degias gamtines atliekas. Tinkama šių juostų priežiūra gali apsaugoti nuo didelių nuostolių.
  2. Jeigu miškas pritaikytas lankymui, o orai pasižymi mažu kritulių kiekiu ir maksimaliai padidėja miškų gaisringumo rizika, miškų savininkams patartina tuo laikotarpiu uždrausti lankymąsi miškuose iš viso - taip sumažinama rizika, jog žmogaus veiksmai sukels gaisrą. Taipogi miškų savininkai gali pastatyti įspėjamuosius ženklus, perspėjančius apie galimą grėsmę.
  3. Jeigu įmanoma, miškų plotuose turėtų būti įrengiamos gaisro kameros, padėsiančios anksčiau pastebėti galimus gaisro židinius ir užkirsti kelią jų išplitimui.
  4. Privačių miškų savininkai neturėtų pamiršti pareigos rūpintis savo mišku, ypač juose besimėtančiomis šiukšlėmis, kurios gali tapti gaisro priežastimi.
  5. Jeigu teritorija, kurioje yra miškas, patenka į zoną, kurioje aukšta miško gaisrų rizika, miško savininkai turėtų organizuoti pastovių miško prižiūrėtojų brigadą, kuri pastovių reidų metu stebėtų miško būklę.
  6. Žinoma, ne visa miško apsauga priklauso nuo miškų savininkų - ne ką mažiau svarbus ir lankytojų elgesys miškuose. Taigi, jei einate į mišką, venkite jame rūkyti, palikti šiukšles, kurios gali tapti gaisro priežastimi, nesilankykite vietovėse, kurios nėra pritaikytos lankymui, o pastebėję galimą gaisro židinį nedelsdami skambinkite urėdijos viršininkui ar praneškite bendruoju pagalbos telefonu 112.
Saugokime mus supančią gamtą kartu!

Kitos naujienos

Specialistai pastebi palankų metą parduoti šį turtą: paaiškino, kaip tiksliai nustatyti jo vertę
0 min. skaitymo

Specialistai pastebi palankų metą parduoti šį turtą: paaiškino, kaip tiksliai nustatyti jo vertę

Plačiau 2021-02-26
Kodėl miškininkystėje beržas buvo laikomas „piktžole“?
3 min. skaitymo

Kodėl miškininkystėje beržas buvo laikomas „piktžole“?

Plačiau 2017-01-24
Vilniuje kyla Žalioji banga – sodinami šimtai tūkstančių medžių, milijonai krūmų ir vijoklių
0 min. skaitymo

Vilniuje kyla Žalioji banga – sodinami šimtai tūkstančių medžių, milijonai krūmų ir vijoklių

Plačiau 2021-09-30

Šimtai įmonių norėtų įsigyti miško.
Ar norite gauti jų pasiūlymus?

Skambinti
+370 6 333 1515