Nr 1 - Populiariausias Lietuvoje

Bendraturčiai ir bendra miško nuosavybė

Jei esate miško savininkas ir miško valdą turite su kitais bendraturčiais greičiausiai kyla ne vienas klausimas. Tad šiame straipsnyje trumpai aptarsime aktualiausius klausimus ir pateiksime jums atsakymus. Dažnai tarp bendraturčių kyla nesutarimų. Gana dažnai pasitaiko, kad tokie nesutarimai perauga į teisines procedūras. Tad, kad jums taip nenutiktų svarbu žinoti kaip reguliuojami miško bendraturčių santykiai. Vienas iš dažniausiai kylančių klausimų miško valdos bendrasavininkams, kokia yra miško žemės padalinimo procedūra, į kokias institucijas reikia kreiptis? Lietuvos respublikos miškų įstatymas reglamentuoja miško žemės padalinimą. Šio įstatymo 4 straipsnyje, trečioje dalyje teigiama, kad „privati miško valda arba privačiame ne miško ūkio paskirties žemės sklype esanti miško žemė neskaidoma į dalis, jeigu privati miško valda arba privačiame ne miško ūkio paskirties žemės sklype esančios miško žemės plotas yra arba tampa mažesnis kaip 5 hektarai“. Tačiau ši iš pirmo žvilgsnio griežta taisyklė turi išimtis, kurias reiktų aptarti detaliau. Toliau trumpai aptarsime keturias pagrindines išimtis. 1 a- išimtis. Visgi miško žemė gali būti suskaidoma į mažesnius nei penkių hektarų plotus, tada, jei atidalijama bendraturčių valdoma privati miško valda. Antra išimtis tokia, kad miško valda gali būti dalinama, jei joje yra žemės ūkio naudmenos. Jei pasitaiko toks atvejis tada gali formuojama du sklypai. Vienas būna miško ūkio paskirties, kitas žemės ūkio paskirties. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad miškų ūkio paskirties sklypo plotas negali būti mažesnis negu iki dalinimo buvęs žemės sklypo plotas. Trečioji išimtis teigia, kad privati miško valda gali būti atidalinama, kurioje teisėtai pastatytas gyvenamasis namas. Tada suformuojami atskiri žemės sklypai. Ketvirtoji išimtis numato, kad miško valda gali būti atidalijama, jei norima atstatyti buvusią sodybą. Tačiau svarbu paminėti, kad atstatyti sodybą pretenduoti gali tik sodybos buvę savininkai arba įpėdiniai iki trečios kartos. Taip pat įpėdiniai pagal įstatymą turi būti teisėti paveldėtojai. Trumpai aptarėme kokiais atvejais gali būti dalinama miško valda. Jei jums kyla daugiau klausimų visada rekomenduojama kreiptis į kompetetingus specialistus, kurie gali suteikti platesnės informacijos.

Grįžti atgal

Parašykite savo nuomonę apie šį straipsnį

Pateikdamas nuomonę apie įmonę, lankytojas patvirtina, kad jo informacija yra teisinga ir atsako už pateiktą turinį. Draudžiama skelbti įžeidžiančią informaciją, siekiant sumenkinti ar pažeminti įmonę. Melaginga informacija apie įmonę yra naikinama. Atsiliepimų skiltis yra skirta įmonės augimo tikslais, siekiant pagerinti jos veiklą, bei jos veiklos stipriosioms ar silpnosioms pusėms pabrėžti.Kitų lankytojų komentarai ir nuomonės

Atsiliepimų nėra.

Taupykite savo laiką!

Pasiūlykite savo mišką šimtams
miškininkystės įmonių iš karto!

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami įvertinti mano miškui ir pateikti man pasiūlymus iš miškininkystės įmonių, kaip numatyta šioje privatumo politikoje.

Pasiūlymai įmonėms

Sužinokite daugiau