Nr 1 - Populiariausias Lietuvoje

Miško darbai rudenį

Ruduo darbymetis ne tik žemės valdas turintiems ūkininkas, bet ir miško savininkams. Juk pats laika pasiruošti žiemai. Miškotvarkos projekte yra nurodyti darbai, kuriuos turi atlikti miško savininkas. Miškotvarkos projektą rengia specialistai, tad jie puikiai išmano kaip reikia rūpintis mišku. Tačiau visgi pravartu pasinaudoti miško darbų kalendoriumi. Miško savininkai dažnai pamiršta, kad be privalomų darbų, reikia nuolat domėtis savo miško būkle. Juk miškas gyvas organizmas, jis nuolat atsinaujina, keičiasi. Rudenį miškas knibždėte knibžda grybautojų. Tad pasitaiko, kad jie būna nelabai draugiškai nusiteikę miško atžvilgiu. Pasitaiko atvejų, kai miško svečiai nesilaiko priešgaisrinės apsaugo taisyklių, sužaloja medžius. Tad miško savininkas turi nuolat lankyti savo valdas ir dėti visas pastangas, kad miškas išliktų saugus. Toliau trumpai aptarsime kokie darbai turi būti atlikti spalį ir lapkritį ir gruodį: Spalio mėnesio darbai

 • Spalio mėnesį svarbus darbas atsodinti mišką, peržiūrėti kurie medeliai žuvę ir juos pakeisti naujais želdiniais.
 • Miško savininkui svarbu paruošti dirvą pavasariniams želdinimui.
 • Patariama surinkti medžių sėklas ir giles.
 • Rekomenduojama išpurenti kirtimų biržos dirvą, kad išbirusios sėklos galėtu sudygti.
 • Medelių ūglius patepkite repelentais, kad miško žvėrys neapgraužtų medžio. Jei medeliai vertingi juos galite apsaugoti dar stipriau: uždėkite apsauginį gaubtą.
 • Spalis pats tinkamiausias mėnuo patikrinti ir suremontuoti griovių pralaidas, kad rudenį gerai nutekėtų vanduo. Juk žinome, kad rudenį lietaus būna itin daug.
Lapkričio mėnesio darbai
 • Paruoškite dirvą kitų metų miško želdiniams ir savaiminiam miško žėlimui kirtavietėse.
 • Miško želdavietėse iškaskite duobę miškasodžio sodmenims lauke laikyti.
 • Surinkite spygliuočių medžių sėklas
 • Biržėse sužymimi kirstini ir nekirstini medžiai.
 • Jei dar nespėjote, tai pats metas suskubti ir užbaigti sanitarinius miško kirtimus. Taip pat ir ištraukite likusią medieną.
 • Specialistai rekomenduoja nuimti ir paryškinti ar suremontuoti priešgaisrinius stendus.
Na, mieli miško savininkai, darbų sąrašas nemenkas. Tačiau juos atlikus galėsite ramiai žiemoti ir laukti pavasario. O kokie darbai laukia pavasarį, manau, kad patarsime vėliau.

Grįžti atgal

Parašykite savo nuomonę apie šį straipsnį

Pateikdamas nuomonę apie įmonę, lankytojas patvirtina, kad jo informacija yra teisinga ir atsako už pateiktą turinį. Draudžiama skelbti įžeidžiančią informaciją, siekiant sumenkinti ar pažeminti įmonę. Melaginga informacija apie įmonę yra naikinama. Atsiliepimų skiltis yra skirta įmonės augimo tikslais, siekiant pagerinti jos veiklą, bei jos veiklos stipriosioms ar silpnosioms pusėms pabrėžti.Kitų lankytojų komentarai ir nuomonės

Atsiliepimų nėra.

Taupykite savo laiką!

Pasiūlykite savo mišką šimtams
miškininkystės įmonių iš karto!

Sutinku, kad mano pateikti duomenys būtų naudojami įvertinti mano miškui ir pateikti man pasiūlymus iš miškininkystės įmonių, kaip numatyta šioje privatumo politikoje.

Pasiūlymai įmonėms

Sužinokite daugiau